وب نگاشت

علی زینلی

22بهمن

مراسم راهپیمایی 22بهمن امروز در رویدر برگزار شد.

این مراسم راس ساعت 9:30صبح از مقابل بخشداری رویدر شروع شدودر مدرسه راهنمایی زینبیه خاتمه یافت.در این راهپیمایی علاوه بر مردم ،مسئولان و دانش آموزان شهر رویدر از روستاهای اطراف چون گوین ،پرنیمه ،بناب،بستویه ،رودبار و..نیز جمعیت حضور داشتند .

راهپیمایان با سردادن شعارمرگ بر آمریکا _مرگ بر اسراییل- نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی و....وبه همراه داشتن پوستر وپلاکارد با انقلاب اسلامی تجدید بیعت دوباره نمودند .

سخنرانی حاج آقا محمدی،اجرای سرود،اهدای لوح تقدیر به خانواده شهدا ومدیران ادارات از طرف بخشدار،قرائت اسامی برندگان مسابقه دو ومیدانی ومسابقه نقاشی ،وقرائت قطعنامه از دیگر برنامه های این مراسم بود که درمکان مدرسه راهنمایی زیبنبیه اجرا شد.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم بهمن ۱۳۸۸ساعت 18:47  توسط علی زینلی  | 

افتتاح پروژه ها


در ایام الله دهه مبارک فجر همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پروژه های عمرانی بخش رویدر افتتاح شدند. مراسم که باحضور  "محمود منقمی فر"فرماندار شهرستان بندرخمیر "محمدرضا اسدی"بخشدار رویدر "وفاکیش"مسئول منابع طبیعی وهمچنین جمعی از مدیران شهرستان ومدیران محلی ،شوراها ودهیاری ها بود ابتدا پروؤه عملیات آبخیزداری سد سنگی ملاتی درواخانی افتتاح شد  که با اعتباری بالغ بر 700ملیاردریال توان 800هزار متر مکعب آب را دارد .سپس مسئولان به شهر رویدر آمدند و یک دستگاه ترانسفور ماتور را افتتاح نمودند البته پروژه های رویدر بیش از اینها بود که مدیر برق رویدر"کمال نادیان"بصورت مکتوب در آورده بود جمع اعتبارات حدود 6ملیارد ریال بود .

پروژه ی اخری در روستای گوین بود افتتاح بوستان خلیج فارس گوین با اعتبار150ملیون ریال ازمحل اعتبارات دهیاری ها افتتاح شد این بوستان دارای 2هکتار مساحت است همچنین سد بتی کنار این پارک نیز افتتاح شد که دارای 250میلیون اعتبار بوده و میزان ابگیری ان 20هزار متر مکعب است .وفا کیش مدیر منابع طبیعی هدف از اجرای این طرح را آبیاری درختان بوستان واحیا چاههای خشک شده سطح شهر اعلام کرد .

منقمی فر فرماندار شهرستان بندرخمیر در طی اجرای پروژه ها از افتتاح طرحها با اعتبار  132ملیارد خبر داد وافزود هدف دولت توسعه مناطق کمتر توسعه یافته وتحقق شعار عدالت عمومی است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم بهمن ۱۳۸۸ساعت 0:34  توسط علی زینلی  | 

...

برای صف دادن کتاب ها و روزنامه های اتاقم نقشه می کشی

کنار همین جاده روبروی افق کفشهای کهنه ام را واکس می زنی

دلتنگ روزهای نیامده نیستی

ودستانت مهربانی کوچک نفسهایت تقسیم می کند.

این پرتقال که پوست گرفته ای چه شیرین است

راستی

چه خوب می شود امشب  اخبار گوش نکنم

،حتی تلفن راهم جواب ندهم

و روبروی چشهایت

ستاره ها را بشمارم تا خوابم بگیرد .

من از دنیا خسته ام!

به :م.د

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم بهمن ۱۳۸۸ساعت 0:58  توسط علی زینلی  | 

غبار روبی گلزار شهدای رویدر

ساعت انشا بود

و چنین گفت معلم با ما:

بچه ها گوش کنید

نظر من این است

شهدا خورشیدند

مرتضی گفت: شهید

چون شقایق سرخ است

دانش آموزی گفت:

چون چراغی است که در خانه ما می سوزد

و کسی دیگر گفت:

آن درختی است که در باغچه ها می روید

دیگری گفت: شهید

داستانی است پر از حادثه و زیبایی

مصطفی گفت: شهید

مثل یک نمره بیست

داخل دفتر قلب من و تو می ماند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم بهمن ۱۳۸۸ساعت 0:28  توسط علی زینلی  | 

اربعین

مراسم اربعین سالار وسرور شهیدان امام حسین (ع)در مسجد امام جعفر صادق (ع)دهنو رویدر برگزار شد .این مراسم  با حضور خود جوش ومردمی اهالی تشیع بخش بود .روحانی اعزامی از سازمان تبلیغات نیز در این مراسم حضورداشت حاج آقا "بابا میری"به مدت ده روز در منطقه خواهد بود .عزاداران ناهار را مهمان سفره امام حسین (ع)بودند .
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم بهمن ۱۳۸۸ساعت 0:5  توسط علی زینلی  | 

مسابقه نقاشی


یک دوره مسابقه نقاشی با موضوع دهه فجر وانقلاب اسلامی در شهر رویدر برگزار شد این مسابقات در دو گروه ابتدایی و راهنمایی -دخترانه وپسرانه -در مکان نمازخانه مدرسه زینبیه برگزار شد .در این مسابقه 30دانش آموز از 6مدرسه حضورداشتند هدایت الله میری نماینده آموزش و پرورش رویدر در این زمینه گفت:دانش اموزان شرکت کننده دانش اموزان برگزیده مدارس هستند واین نقاشی ها پس از داوری توسط دبیران هنر به نفرات برتر جوایزی اهدا می شود .

عکسها ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم بهمن ۱۳۸۸ساعت 21:37  توسط علی زینلی  | 

زنگ انقلاب


همزمان با سراسر کشور زنگ انقلاب در مدارس بخش رویدر به صدا در آمد .این زنگ به صورت سراسری است ویاد آور ورود تاریخی حضرت امام خمینی به ایران است .بخشدار ،نماینده آموزش وپرورش مسئولین ادارات از مدرسه زینبیه رویدر بازدید نمودند در این مدرسه زنگ انقلاب توسط "محمدرضا اسدی"بخشدار رویدر نواخته شد و دانش آموزان به صورت دست جمعی سرودی را اجرا نمودند .محمدرضا اسدی در جمع دانش آموزان گفت:انقلاب اسلامی حاصل خون صدها شهید ومجاهدت انسانهای جان بر کفی است که می خواستند ستم و ظلمت را سرنگون سازند وی تاکید کرد امام خمینی به عنوان چهره ای ممتاز و برجسته توانست رهبری امت مسلمان ایران را بدست بگیرید و برای مردم پیروزی را رقم زند .واینک نوبت شماهاست که بتوانید آینده ایرانی مقتر را بسازید . در این مراسم آقای هدایت الله میری نماینده آموزش وپرورش نیز دانش آموزان را سرمایه عظیم انقلاب دانست و افزود امیواریم با تلاش وکوشش بتوانیم موفقیت و پیروزی را برای کشورمان به ارمغان اوریم .'گفتنی رژه موتور سواری نیز توسط پایگاه مقاومت بسیج شهر رویدر بر گزار شد این رژه از پایگاه تا مرکز شهر ادامه داشت.


عکسها ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم بهمن ۱۳۸۸ساعت 21:33  توسط علی زینلی  | 

تیم بهزیستی

در ادامه مسابقات لیگ شهر رویدر که به همت هیئت فوتبال این شهر و دیگر کمیته ها به خوبی در حال برگزاری است و دارای نظم وانضباط خوبی می باشد و می توان گفت یکی از لیگ های دارای کمتر حاشیه می باد تا این لحظه و امید این حرکات خوب که به سود ورزش شهر رویدر می باشد به خوبی تداوم داشته باشد ...ودرادامه این مسابقات تیمهای صدف و برق در روز پنج شنبه به مصاف هم رفتند که این دیدار پس از نود دقیقه تلاش با نتیجه 2 بر 2 بازیکنان به رختکن رفتند .

ودر ادامه در روز جمعه  تیم بهزیستی رویدر که در صدر جدول رده بندی می باشد به مصاف تیم الفتح رویدر رفت که در پایان دوتیم امتیاز ها را تقسیم نمودند .وبا نتیجه 1 بر 1 به پایان رسید ..زننده گل تیم بهزیستی حسین حسن زاده بود وتک گل تیم الفتح از روی نقطه پنالتی زده شد ..

حاشیه های این دیدار :

تما شاگران تیم بهزیستی به شدت این تیم راتشویق می نمودند و با خرید شیپور و تشویقهای ممتد خواهان پیروزی این تیم بودنند که نقش صادق زینلی و امین یساره بعنوان لیدر ها مشهود بود .

تیم بهزیستی به پنالتی که داور گر فته بود معترض بود .

غیبت چند تا از بازیکنان کلیدی تیم بهزیستی مشهود بود که تا ثیر به سزایی در روند بازی داشت ..

حسین حسن زاده زمانی که تک گل مسابقه را زد تی شر تی که در زیر پیراهن داشت و نام  یا حسین بر روی آن نوشته شده بود به تما شاگران نشان داد که مورد توجه واقع شد ..

عبدالله حقگو بعد از چند بازی امروز بر روی نیمکت حضور داشت ..


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم بهمن ۱۳۸۸ساعت 19:5  توسط علی زینلی  | 

...

به همين سادگی

که کلاغ سالخورده

با نخستين سوت قطار

سقف واگن متروک را

ترک می گويد

دل؛

ديگر

در جای خود نيست

به همين سادگی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه نهم بهمن ۱۳۸۸ساعت 19:5  توسط علی زینلی  | 

طرح


من یک نفرم

ایستاده در باد

هزاران سوار با نقاب شب

با شمشیر شب

پیش می آیند.

دلم می لرزد از خنده های بلند

          مردان فربه

اینجا در هر محله از شهر من

    یک قصابی است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم بهمن ۱۳۸۸ساعت 17:55  توسط علی زینلی  | 

بهار

عکس:علی زینلی/شکوفه بادام/بهمن 88/دامنه های کوه شب 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم بهمن ۱۳۸۸ساعت 17:46  توسط علی زینلی  | 

جانباز

هدایت الله جعفری جانباز 30درصد رویدر ی در گذشت

هدایت الله جعفری جانباز 30درصد که مدت دو سال در اردوگاههای عراق اسیر بود امروز درگذشت این ازاده ی جانبازکه پرسنل درمانگاه شهر رویدر بود دارای مشکل تنفسی وقلبی ناشی از مواد شیمیایی بود که پس از بستری شدن در بیمارستان بندرعباس درگذشت شهر رویدر دارای چندین شهید است که به انقلاب اسلامی تقدیم نموده است.گفتنی است مراسم تشیع این جانباز توسط مسئولین ومردم شهر رویدر برگزار خواهد شد 

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم بهمن ۱۳۸۸ساعت 13:20  توسط علی زینلی  |